בית

טיפים חשובים לבחירת עו"ד לתאונות עבודה

אובדן כושר עבודה ביטוח לאומי תאונות דרכים תאונות עבודה

חלק מכם אולי קוראים את הכותרת הזו ואומרים לעצמם – "אה, זה לא רלוונטי עבורי. אני בסך הכל עובד במשרד ממוזג מול מחשב", או "אני בסך הכל פרופסורית באוניברסיטה, מה כבר יש לי לדאוג" או "זה לא שאני עובד/ת באתר בנייה או מפעל עם מכונות כבדות". ובכן, מודעות לנושא תאונות עבודה הוא נושא מאוד חשוב ומומלץ להעמיק בו.

המעמיקים יגלו, שתאונות עבודה הן כל נזק שעלול להגרם לעובד בדרכו למקום העבודה או בדרכו ממקום העבודה חזרה לביתו או אפילו בסביבת העבודה, אם זה במסגרת יום עבודתו. לפיכך, לכל אדם רצוי שיהיה עו"ד לתאונות עבודה או לפחות להתייעץ עם אחד, שכן אין לדעת מה יכול לקרות וכדאי בהחלט להיות חכמים וערוכים לכל מצב.

אז כפי שצוין כבר לעיל, תאונת עבודה יכולה להיות כל פגיעה או תקיפה המתרחשות במקום עבודתכם, בדרך אליה או בדרך ממנה. החוק ארוך ומסועף ויש לו יוצאי דופן וחידודים, אך ברמה העקרונית, לא צריך לעבוד ב"עבודה מסוכנת" כדי שתקרה תאונת עבודה. גם להחתך בזמן שטיפת צלחת במטבחון המשרד או להחליק על רצפת השירותים עשוי להחשב כתאונת עבודה, כמובן בהתאם לנזק שנגרם ולדרכי הפעולה שננקטו לאחריה, וייתכן שתהיו זכאים לפיצוי מביטוח לאומי מעצם היותכם מבוטחים על פי חוק.

כמובן שתביעת הביטוח בגין תאונת עבודה ניתן להגיש גם לבד, אך זה עלול להיות תהליך תובעני ומעייף ולפעמים לא הוגן וסיזיפי. על מנת להמנע מעגמת נפש ולקבל בדיוק מה שמגיע לכם, מומלץ מאוד פשוט להעזר בעו"ד לתאונות עבודה. להלן כמה טיפים חשובים שיעזרו לכם בבחירת העו"ד הנכון שיעשה עבורכם את העבודה על הצד הטוב ביותר:

ראשית, חשוב לבחור עו"ד שההתמחות הראשית שלו היא תאונות עבודה, והוא אינו עו"ד כללי החולש על שלל נושאים ותחומים.

שנית, וודאו שהעו"ד אותו אתם מעונינים להעסיק לא מייצג גם את הצד המנוגד, כלומר חברות ביטוח. במקרה כזה הוא עלול להקלע לסיטואציה של ניגוד אינטרסים מה שעלול לסבך ולהקשות על כל הצדדים.

שלישית, הוותק והניסיון חשובים מאוד במקרה זה, ובכלל, בתביעות מול מוסד גדול וחזק כביטוח לאומי. רק עו"ד משופשף שכבר "שוחה" בתחום יידע הכי טוב איך להתנהל מול חברות ביטוח שונות ומצבים שונים. מעבר לכך, חשוב לשים לב שההתמודדות מול חברות ביטוח שונה מהתמודדות מול ביטוח לאומי, ונדרש ניסיון רב בשניהם.

רביעית, מומלץ מאוד לבדוק המלצות וביקורות שונות אשר לקוחות אחרים כתבו מניסיונם באינטרנט. כדאי לקרוא בעיון, בעין ביקורתית ובערבון מוגבל ולא להאמין להכל כאילו זו האמת המוחלטת, אך עם זאת, אוסף של ביקורות מאנשים שונים בהחלט יכול לתת תמונה כללית מסוימת על חוויית העבודה על עו"ד כזה או אחר.

בנוסף, המלצות או ביקורות מבני משפחה קרובים או חברים שאתם סומכים על שיקול דעתם, זה תמיד מצוין. לבסוף, מומלץ להפגש עם העו"ד לשיחה ולהתרשם ממנו ומהכימיה איתו באופן אישי. בהצלחה!

*אין האמור באתר להוות ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי, השימוש באתר ותכניו היא באחריות המשתמש/הגולש בלבד.

כתיבת תגובה